Šifrovačka pre 3.stupeň

Ahojte,

už najbližšiu nedeľu 22.9. sa bude konať ďalšia víkendovka a tou je šifrovačka pre 3.stupeň. Registrácia tímov bude ráno do 8:45 v Medickej záhrade pri fontáne. Po tomto čase vám dáme inštrukcie k súťaži. Šifrovačka sa začne o 9:00 a skončí sa o 17:00 – po tomto čase už nebude možné odovzdávať riešenia.

Pravidlá:

Za triedu bude súťažiť tím, ktorý bude mať maximálne štyroch členov.
Súťaž pozostáva z niekoľkých šifier.

Riešením každej šifry je jedna z možností:

  • Podstatné meno. Toto slovo zadáte na stránke a tá vám následne povie polohu ďalšej šifry.
  • Informácia o mieste, kde sa nachádza nasledujúca šifra. Na tomto mieste okrem samotnej šifry nájdete aj heslo, ktoré tiež treba zadať na stránke.

Okrem toho je ešte jeden špeciálny typ šifier, ktorým sú nápovedné šifry. Tieto šifry dostanete hneď na začiatku súťaže. Keď sa vám podarí nejakú z nich vyriešiť (riešením je podstatné meno), môžte riešenie zadať na stránke a dostanete 1 hint.

Hinty:

Ak sa vám bude zdať že nejakú šifru nie ste schopní vyriešiť, môžete zaplatiť 1 hint (v prípade, že nejaký máte v zásobe) a zobrazí sa vám nápoveda k aktuálnej šifre. Ak vám ani to nepomôže, môžete zaplatiť ešte 1 hint (teda dokopy 2) a šifru úplne preskočiť a stránka vám zobrazí polohu ďalšej šifry. Je tu ale obmedzenie, že preskočiť viete iba prvých 7 a posledná šifra nemá ani nápovedu.

Hodnotenie:

Hodnotiť sa bude počet vyriešených šifier (nie nápovedných). V prípade rovnosti medzi dvoma triedami rozhodne čas vyriešenia ich poslednej šifry.

Ďalšie dôležité informácie:

Tímy riešia šifry samostatne. Z každej šifry dostane každý tím práve dva výtlačky. Encyklopedické informácie môžete vyhľadávať pomocou internetu.

Na šifrovačku budete potrebovať telefón s internetom a budú sa vám hodiť aj písacie potreby a nejaké papiere. Keďže telefón budete pravdepodobne celkom často používať (na odovzdávanie riešení, googlenie), tak hrozí, že by sa vám počas súťaže mohol vybiť. Odporúčame teda tiež pribaliť powerbanku.

Pozor – pridané pravidlo

Povolené spôsoby presunu medzi stanoviskami sú peši alebo mhd.

Odovzdávanie bude prebiehať cez internet.

Neviete čo je šifrovačka?

Je to zhruba toto. Ak vám to nestačí, tak sa mrknite napríklad sem. Najväčšia takáto šifrovačka na slovensku je Brieždenie.

Tešíme sa na vás v nedeľu.

Author:

Pridaj komentár