Šifrovačka pre 2.stupeň

Ahojte,

už tento pondelok 21.10. sa nám začína šifrovačka pre 2.stupeň.

Priebeh šifrovačky

Šifrovačka sa bude skladať zo 4 kôl. Na začiatku každého kola na stránke zverejníme zadania 4 šifier a jeden výtlačok vám tiež donesieme do triedy. Kolo začína každý týždeň v pondelok. Týždeň po začiatku kola zverejníme nápovedy k tomuto kolu. Týždeň potom je koniec kola a šifry tohto kola už nemôžete odovzdávať.

Konkrétne dátumy:

21.10. = Začiatok 1. kola

28.10 = Začiatok 2. kola + Nápovedy 1. kola

4.11. = Začiatok 3. kola + Nápovedy 2. kola + Koniec 1. kola

11.11. = Začiatok 4. kola + Nápovedy 3. kola + Koniec 2. kola

18.11 = Nápovedy 4. kola + Koniec 3. kola

25.11. = Koniec 4. kola a celej šifrovačky

Hodnotenie:

V prvom rade rozhoduje celkový počet vyriešených šifier. V prípade rovnosti rozhoduje počet šifier, ktoré ste vyriešili ešte pred zverejnením nápovied. Ak nastane rovnosť v tomto kritériu, rozhoduje súčet penalizácií za všetky vyriešené šifry. Penalizácia za šifru sa počíta ako počet dní od zverejnenia šifry po jej vyriešenie (zaokrúhlené nadol) plus počet zlých odovzdaní.

Ďalšie dôležité informácie:

Každá trieda rieši šifry samostatne bez akejkoľvek pomoci mimo okruhu svojej triedy. Encyklopedické informácie môžete vyhľadávať pomocou internetu.

Riešením každej šifry je zmysluplné podstatné meno, ktoré treba odovzdať na stránke k príslušnej šifre. Na diakritike ani veľkých písmenách nezáleží.

Akýkoľvek text kurzívou nie je súčasťou šifry, nehľadajte v ňom skrytý význam, chápte ho tak ako je napísaný.

Odovzdávanie bude prebiehať na stránke https://sifrovacka.sammserver.com/2stupen. Prihlasovacie údaje vám donesieme do triedy spolu s prvou sadou šifier.

Ďalšie rady:

Rozprávajte sa o šifrách a hovorte nápady nahlas. Aj keď nevidíte ako by váš nápad mohol viesť k riešeniu, môžte ostatných inšpirovať k dotiahnutiu do konca. Pri riešení sa vám taktiež budú hodiť šifrovacie pomôcky.
Ak nemáte s šifrovaním žiadne skúsenosti alebo ani neviete, čo vôbec sú šifry alebo šifrovačka, odporúčame tiež pozrieť nejaké šifry napríklad tu.

Dúfame, že si šifrovačku užijete a veľa šťastia pri jej riešení!

Author:

Pridaj komentár